13 grudnia bo fajnie jest
Szanujmy

13 grudnia 1981

13 grudnia 1981

13 grudnia 1981

Mam wielką, wręcz ogromną prośbę do osób z mojego, 70-tego rocznika i do tych lekko starszych, aby nie wypowiadali się o 13 grudnia i stanie wojennym. Jak było wtedy w zakresie oceniania tamtych czasów. My wszyscy, z tych roczników mieliśmy wtedy maksymalnie 15 lat lub mniej. Ja miałem … cicho 🙂

Guzik wiedzieliśmy co się wtedy działo a większość z nas, nie dostało pałą milicyjną po tyłku. No bo za co ? Oczywiście, mogą być nieliczne wyjątki, nie chcę generalizować ale w tym roczniku wątpię. Większość z nas, czyli gówniarzy wtedy, cieszyło się raczej, że ferie świąteczne są tydzień wcześniej niż normalnie. Bo co my wtedy, mając tyle lat, mogliśmy rozumieć ? Ja pamiętam z tego dnia, jak sąsiadka, rano przybiegła z płaczem, że wojsko jest na ulicach. TV nie działało, telefonu nie mieliśmy w domu ale wiem, że nie działały. Inne media, poza jeszcze radiem, nic innego nie było. 

Jak słucham ostatnio i dzisiaj te wszystkie „mądre” głowy o tym wszystkim co pamiętają i gadają dzisiaj, to sobie zadałem pytanie, ile oni mieli wtedy lat, aby teraz mnie czy nam, mówić jak było…

No to sprawdzilem…

Listę podzieliłem na tych co dostali się do sejmu w ostatnich wyborach i na przegranych…

1. PiS – ten lider to od zawsze jest stary i pamięta wszystko, nawet Arkę Noego, bo płynął na niej :).
2. PO – Grzegorz Schetyna – urodził się w lutym 1963 roku czyli miał wtedy prawie 19 lat.. Nie wiem, nie oceniam co wtedy robił ?
3. Kukiz 15 – Paweł Kukiz – urodził się w czerwcu 1963 roku czyli ledwo młodszy niż kolega z PO. Podobnie jak kolega z PO ?
4. Nowoczesna – Ryszard Petru – urodził się w czerwcu 1972 roku. „Gówniarz” młodszy ode mnie o 2 lata. Miał wtedy 9 lat czyli jeszcze podniecał się znikopisem, każdy z mojego rocznika ten gadżet pamięta. To taki iPad naszych czasów :). ERRATA po wyborach w Nowoczesna. Katarzyna Lubnauer. O wieku kobiety nie dyskutujemy, ale może niech się też nie wypowiada bo będzie to tylko teoria książkowa.
5. PSL – Władysław Kosiniak-Kamisz – urodził się w sierpniu 1981 roku. Rzutem na taśmę przed stanem wojennym. Ten to ma szczególnie wiele do powiedzenia.

Jeszcze sa ci, co startowali, ale sie nie zalapali, czyli:

1. SLD – Włodzimierz Czarzasty – urodzony w maju 1960. Miał 21 lat. Pytanie po której był stronie ? „Raczej wiadomo.”
2. Partia RAZEM – Adrian Zandberg – urodzony w grudniu 1979 roku . Miał 2 lata. Książkowy teoretyk.

Po co to pisze ?

Abyście myśleli a nie ślepo łykali co wam te wszystkie twarze gadają.
Szerujcie to ku krzewieniu myślenia, własnego myślenia. Oczywiście, jeśli chcecie. Za co dziękuję., wszystkim myślącym.