Decyzja była szybka. Jadę do Drezna na premierową sprzedaż iPhona 6 i 6 Plus. 
Ekipa doborowa bo Krystian MacKozer Kozerawski i Tomek Wyka właściciel portalu MyApple.pl Szybki telefon do Wojtka i dostaliśmy bardzo fajnego, full zatankowanego 
VW Passata od firmy IDCZAK dealera samochodów z Łodzi. 
Dzięki bo jechało się nam bardzo komfortowo :).
Do tego zabraliśmy sporo nagród dla fanów Apple od MyApple.plDlaczego mój pierwszy raz ?

Jeszcze nigdy nie jechałem tyle kilometrów aby spędzić w drodze 2 dni a do tego nie przespać całą noc aby kupić nowego iPhona.
Na bieżąco wrzucaliśmy na facebooka posty, tweeter też ćwierkał o tym wypadzie. Znaczna część hejterów pukała się w głowę a niech się pukają, ich głowy :).


Nie nastawiałem się, że kupię iPhona aby nie przeżyć rozczarowania. Niestety nie miałem „preordera” jak chłopaki czyli pewności, że wrócę z telefonem ale i tak było mega warto.

Dotarliśmy na miejsce w czwartek 18 września około 23:00.
Przed galerią Altmarkt Galerie w której jest AppStore już był imponujący tłum ludzi, ok. 400 osób. Osoby w różnym wieku, nawet dzieci. Krzesełka, leżaki, koce, śpiwory itp były standardem. Na szczęście wieczór był dość ciepły i nie padało. Fajna atmosfera, ludzie szczęśliwi. Rozmawiali, oglądali coś na iPhonach czy iPadach, siedzieli w necie, czytali książki…Spotkaliśmy resztę zacnego polskiego środowiska blogerów i nie tylko. Był też Marcin Gruszka, rzecznik Prasowy PLAY. Pozdrawiam Marcinie :). Aby uczcić spotkanie wyskoczyliśmy na niemieckie piwko. Pogadaliśmy oczywiście na wiadomy temat. Było mega sympatycznie.Niestety nie do końca tak było. Całe wydarzenie nad ranem przez różne grupy handlarzy o arabskim wyglądzie i mocno wschodnim straciło swój sielankowy klimat. Chamstwo się wcisnęło i zdominowało kolejkę. Musiała interweniować policja a nawet brygada w czarnych mundurach aby nie doszło do poważnych awantur. Niestety, jak twierdzą ci co nie byli tutaj pierwszy raz, to tak źle jeszcze nie było. W sumie wokół galerii naliczyłem ponad 10 policyjnych samochodów.Sama sprzedaż została podzielona na tych co mają „preordery” i resztę. Reszta niestety nie miała szczęścia bo po ok. 25 minutach od otwarcia AppStore skończyły się iPhony. Ci co kupili mieli wielu chętnych do odsprzedania. Ceny po wyjściu z salonu wzrastały nawet o 100 % :).Natomiast co do samych telefonów to :

Wyglądają interesująco. Są lekkie jak na swoje rozmiary. Świetnie wyglądają zaokrąglone brzegi szybki i bardzo wygodnie jest umieszczony „power button” bo z boku a nie u góry jak do tej pory.

iPhone 6 jak dla mnie w swoim wymiarze jest akceptowalny. Można obsługiwać go jedną ręką, jest lekki i ma świetny aparat.iPhone 6 Plus to już jest „paletka” do grania. Nie da się tego używać jedną ręką. W sumie jak się zastanowiłem jest to propozycja dla osób, które nie chcą mieć osobno iPhona i iPada. 

Nie będę się rozpisywał więcej ponieważ miałem okazję jedynie używać je przez chwilę ale chłopaki z MyApple.pl robią testy i możecie tutaj poczytać ich opinie.

Także przed wyjazdem z Drezna nagraliśmy z Krystianem, Marcinem i Tomkiem podcast – Diabelskie Ustrojstwa o pierwszych wrażeniach. Tutaj do odsłuchaniaWyjazd bardzo udany. Świetna zabawa, atmosfera, fantastyczne towarzystwo.

Czy pojadę za rok ?
OCZYWIŚCIE !!!!!!!! 
No chyba, że Apple tego samego dnia zrobi premierę w Polsce to wtedy nie 🙂

2 comments on “Mój pierwszy raz na…

Comments are closed.