podcasty ktore slucham
Audio

Podcasty Ktore Slucham

Podcasty Ktore Slucham

Podcasty Ktore Slucham. Przyznam, że jestem mocno od nich uzależniony. Nie robię sobie z tego powodu żadnych wyrzutów, gdyby to było uzależnienie od telewizji to już gorzej :). Podcasty słucham praktycznie codziennie i przy każdej okazji. Kiedy pracuję przy komputerze to słucham. Kiedy jadę samochodem czy gotuję to też słucham. Podczas wypadów z aparatem fotograficznym też słucham. Bieganie czy rower też są świetnymi okazjami do tego.

Są dla mnie jednym z głównych mediów zdobywania wiedzy, słuchania interesujących mnie rzeczy, mądrych ludzi, pasjonatów różnych historii … ludzi, dla których to co robią, jeśli nie jest pasją, to sprawia im to radość czy poświęcając swój czas dzielą się czymś z innymi.

Słucham głównie w smartfonie używając do tego aplikacji Overcast. Fantastyczna appka z wieloma funkcjami np. można przyśpieszyć odtwarzanie, ja mam ustawione na prędkość 1,3 i można też włączyć opcję aby aplikacja skracała odtwarzanie o momenty kiedy jest cisza. Fajnie to działą na nasz mózg. Gdzieś czytałem, że przyśpieszenie odtwarzania powoduje większą koncentrację. Oprócz tego na tej stronie jest fantastyczna wyszukiwarka podcastów z całego świata. Kolejne miejsce z fajnymi podcastami to SoundCloud.

 

Ponizej lista moich polskich podcastów.

Wszystko jest podlinkowane więc możecie sobie posłuchać.

Kolejność alfabetyczna aby nikogo nie faworyzować bo nie o to chodzi. Wpis będę aktualizował a przy aktualizacji pojawi się data abyście wiedzieli co i kiedy doszło do tej listy.

 

Dekompresor : oraz wszystkie tematyczne odłamy. Ostatnio wsłuchiwałem się w serię o tym jak od strony sprzętowej, warsztatowej i softu podejść do tematu nagrywania podcastów. Można też oglądać ich materiały na YouTube czyli DekompresorTV.

Diabelskie Ustrojstwa : czyli Krystian MacKozer Kozerawski o „Apple, technologii, życiu i muzyce”. Polski GURU Apple. Mam na liście bo czekam i wierzę, że wróci do robienia tutaj podcastów. Codziennie udziela się w MyApple Daily i czasami w MacGadka więc ma wybaczone 🙂

DoDechy Podcast : Artur, Paweł i Michał. Oni wiedzą o motoryzacji wszystko a do tego mogą gadać o tym godzinami. Podcasty trzy godzinne nie są tu wyjątkiem :).

Each One Teach One : to świat kreatywnego i świadomego stylu życia. Podcast dla wszystkich ciekawych świata i rozwoju. Witaj w świecie inspirujących rozmów poruszających tematy kreatywności, edukacji, sztuki, zdrowia oraz pozytywnego stylu życia. Warsztatowo bardzo porządnie robiony co słychać. Michał „Vasquez” Plewniak – świetna robota.

Enklawa : Martin Lechowicz a jak sami piszą „u nas można !” więc czasami jest bez trzymanki. Mocno inspirujące mają przemyślenia i wnioski.

Finanse Bardzo Osobiste : Michał Iwuć. To podcast o zdrowym i sensownym podejściu do życia i pieniędzy. Mowa w nim o gospodarowaniu pieniędzmi w taki sposób, aby pomagały w czynieniu dobra, spełnianiu marzeń i jeszcze lepszym wykorzystaniu naszego potencjału.

Jason Hunt : czyli Tomek Tomczyk czyli Kominek. To jest najnowszy podcast, który dodałem do mojej listy. Bardzo fajna rozmowa z Karoliną Korwin-Piotrowską.

Kontestacja : podcast poruszający całą gamę tematów. Biznesowe, sportowe, ekonomiczne. Pełne spektrum. Nie słucham wszystkich, wybieram te, które mnie zainteresują.

Kto Je Ten Je : Paweł i Wojtek fajnie prawią o jedzeniu aż che się jeść.

MacGadka – podcast MyApple : Michał Masłowski i Krystian MacKozer Kozerawski o Makach i Apple czyli nocne Polaków dyskusje.

Mała Wielka Firma : Paweł Tkaczyk i Marek Jankowski. Ten podcast to studnia wiedzy w całej masie tematów. słuchajcie i korzystajcie bo jest za darmo.

Menedżer Plus : Mariusz Chrapko dzieli się wiedzą z zarządzania i rozwoju.

MyApple Daily : chłopaki zawodowo wymiatają o wszystkim co jest związane z Apple. Ja jako już wieloletni user tego sprzętu słucham tego regularnie. Nawet z Krystianem nagraliśmy ostatnio podcast do tematu : Prezent dla wroga, czyli o tym, jak Tim Cook pomógł Samsungowi w promocji Galaxy S7.

Nadgryzieni : czyli Wojtek Pietrusiewicz, Norbert Cała i Dominik Łada rozmawiają o wydarzeniach ze świata Apple oraz konkurencyjnych technologii. Szkoda, że ostatnio częstotliwość im spadła ale wierzę, że wrócą do tego projektu bo jest fajny.

Nauka XXI Wieku : Borys Kozielski o odkryciach, doświadczeniach, wydarzeniach ze świata nauki czyli taka SONDA z telewizji ale w wersji audio.

Nerdy Nocą : Bycie nerdem czy nerdówą to jedna z najprzyjemniejszych rzeczy w życiu. Świat jest pełen różnorodnych ciekawostek, pasji i przygód — zatem zwiedzajmy go w dobrym towarzystwie.

Nie Tylko Design : Tomasz Skórski głównie o cyfrowych produktach, procesie projektowania, elektronicznych gadżetach i szeroko pojętym designie.

Nie Tylko Dla Orłów : wierzę, że poprawią swoją systematyczność odcinków ale biorąc pod uwagę, że nadają od 2005 roku to jest to prawdopodobnie najstarszy polski podcast.

PaDtv – PADcast : ponieważ czasami gram na XBOX więc czasami też słucham o nowościach w grach. Prawda jest taka, że częściej słucham niż gram :).

Podcasty Deloitte : podcasty ekspertów tej firmy. Nie wszystkie ale sporo jest fajnych.

Po Nitce Ariadny : czyli konkretnie objaśniony biznes online dla kobiet przez kobietę. Fajne warsztatowo, dobrze się słucha i fajne treści od praktyka.

Shufflecast : mieszają w technologiach.

TestHub.pl Talk : czyli rozmowy na luzie o gadgetach i nowinkach technologicznych.

Więcej Niż Oszczędzanie Pieniędzy : Michał Szafrański. Osoby, które słuchają podcasty to wiedzą, że tutaj jest wiedza, profesjonalizm a od strony techniczno/warsztatowej to prawdopodobnie jest najlepszy podcast w Polsce. Dla tych co nie słuchają to Michał przedstawiam konkretne i sprawdzone sposoby pomnażania oszczędności, opowiada jak rozsądnie wydawać pieniądze i jak odważnie realizować swoje pasje i marzenia. To trzeba słuchać koniecznie.

Więcej Niż Zdrowe Odżywianie : czyli Michał Jaworski o „Zdrowy Tryb Życia, Zdrowe Odżywianie, Sprawdzone Przepisy , Naturalne Odżywianie, Rozwój Zawodowy, Rozwój Osobisty, Aktywny Tryb Życia, Wywiady ze specjalistami i pasjonatami zdrowego stylu życia”.

Yes Was Podcast : a tak o sobie piszą „Yes Was Podcast to dwóch przystojnych gentlemanów, którzy co tydzień opowiadają o tym, co dzieje się w świecie nowych technologii, starając się go przybliżyć każdemu w prosty, przyjemny sposób. Jeden z najbardziej dynamicznych debiutów na polskiej scenie podcastowej”.

 

Jeśli znacie inne fajne podcasty to wrzucajcie w komentarzu albo piszcie do mnie mailem : Robert /at/ BoFajnieJest.plBardzo chętnie poznam nowe projekty i podzielę się nimi tutaj.

2 comments on “Podcasty Ktore Slucham

Comments are closed.