czy można sikać do umywalki bo fajnie jest bofajniejest
Bo Fajnie Jest

Czy Mozna Sikac Do Umywalki … ?

Czy mozna sikac do umywalki … ?

Czy mozna sikac do umywalki. Zacznę od tego, po wpisaniu w Google…

czy mozna sikac do umywalki bp fajnie jest bofajniejest

… z Googla wyskoczyło mi to, czyli wg. ich statystyk, to jest najczęściej  wpisywane jako fraza odpowiednia do, wyszukiwania 🙂

Wracając do tematu. To taki temat gdzie nikt się nie przyzna, ale większość … 🙂

KAFETERIA – Ratunku ! Maz sika do zlewu ! : Forum dla kobiet

To jeden z piękniejszych przykładów, na to jak chyba różnią się kobiety od facetów. Kobieta chyba powie, ochu…eś, a facet chyba na to, ale w czym problem ?

Pierwsze wychowawcze, kulturowe czy płciowe różnice mamy za sobą… Popatrzmy zatem na fakty naukowe i statystyczne.

Bakterie kalowe i cala reszta…Gdzie sa. Jak wystepuja I Czy Sa Grozne…

Jest ich w naszym otoczeniu bardzo dużo…

Biurko:

wiecie, że macie na nim nawet 400 razy więcej bakterii niż w toalecie ?
A skąd one tam są ? Ano stąd, że toaleta jest sprzątana i czyszczona wielokrotnie częściej niż biurko czyli wasze miejsce pracy. Długopis, który każdy w biurze dotykał, myszka, klawiatura, telefon i wiele innych codziennych rzeczy. Na słuchawce od telefonu maci ok.  824 mikrobów / cm2 ! Na desce klozetowej natomiast jest 7,5 bakterii / cm2. Co WY na to … ?

Kuchnia:

Dla przykładu taki zlew albo deska do krojenia.

Zlew jest bardziej zanieczyszczony niż sama deska klozetowa.
Dzieje się tak, ponieważ środowisko wilgoci i gnijących resztek jedzenia to świetne środowisko do rozmnażania się bakterii. Do tego patogeny mają idealne miejsce do przenoszenia się na ręce, jedzenie i naczynia. Wg. badań, 55 procent zlewów w naszych domach to siedlisko chorobotwórczych drobnoustrojów.

Jak się chronić ? Dokładnie myjcie ręce, gąbki do naczyń. Wymieniajcie je raz w tygodniu. Zlewy myjcie codziennie i dwa-trzy razy w tygodniu wyparzcie je dokładnie wrzątkiem.
Jak już umyjecie i wyparzycie to posypcie je solą na pół godziny a potem spłuczcie dokładnie.

A pamietacie o lodowce ?

Tam też są bakterie. Zaczynają się już na klamce, drzwiach. Kiedy myliście te miejsca czy dezynfekowaliście ?
Szczególnie niebezpieczne są półki, gdzie był kontakt z surowym mięsem czy rybami.

Co do lodówki to jest jedna prosta zasada : „co pierwsze weszło, to pierwsze wyjdzie”. Tak trzeba układać produkty na półkach.

I pamiętajcie, że temperatury w lodówce są podobne do tych w domu czyli najzimniej jest na dole a nie na górze. Szuflada na dole lodówki nie podlega tej zasadzie bo tam jest „cieplej” niż na górnej półce w lodówce. Cieplejsze w lodówce już tylko są półki na drzwiach.

Wg.badań TNS Global, blisko dwie trzecie Polaków przyznaje, że nie myje lodówki co najmniej raz w miesiącu. A wiecie, że lodówkę wypada myć raz w tygodniu … ?

Lazienka i bakterie na szczoteczce do zebow…

Wiecie, że podczas spuszczania wody w toalecie, bakterie z kibla się rozpylają na wysokość ok. 1,5 metra, a to wszystko, potem osiada na wszystkim co jest w łazience … ręczniki, umywalka, mydło, papier toaletowy, szczoteczki do zębów i inne rzeczy w zasięgu … ?

No to teraz pomyslcie co jest na …

… pieniadzach, monetach, terminalach gdzie wpisujecie PIN do karty, raczkach od wozkow w sklepach, rzeczach, które dotykacie w sklepach, ubraniach, ktore przymierzacie, srodkach komunikacji miejskiej, placach zabaw dla dzieci… Jak myślicie, kiedy to było dezynfekowane … ?