rafał zazuniuk bo fajnie jest zycie w drodze

Zycie W Drodze.

Życie w drodze. Oto, Rafał Zazuniuk. Koleś z łódzkiego Konstantynowa. Od 12 lat jeździ na truckach w USA i Kanadzie. Ma „pod pedałem” ponad 2.500.000 przejechanych kilometrów.
Profil na YouTube, założył 8 lat temu i zamieścił chyba ponad 1000 filmów z drogi. Ma ponad 17 mln odsłon video i 50.000 subskrybentów.

Podobnych profili na YT jest cała masa. Autorzy starają się wyróżniać różnymi elementami – montażem, tłem muzycznym czy jakimiś sensacjami dla zbudowania zasięgu.
Rafał, sukcesywnie od lat pokazuje jak wygląda jego życie w drodze. Dni w pracy i kiedy ma wolne. Co wiezie i gdzie, jak przeżywa załadunki i rozładunki. Jest kopalnią wiedzy i doświadczenia. Daje całą masę rad i porad nie tylko zawodowcom ale też początkującym, którzy też chcą mieć taki pomysł na życie.

Właśnie – na życie !

Tutaj, nie dostajemy suchych, nudnych video ze zmieniającym się otoczeniem ale dostajemy pasję. Ten facet robi to z pasją. Widać to na każdym kroku, widać w tym, jak to pokazuje i jak o tym opowiada. Dla niego czas przeznaczony na spanie albo siedzenie w domu, jest czasem zmarnowanym. On, jak mówi, traktuje swoje zawodowe podróże jak wakacje. Prawie codziennie, przejeżdża ok. 1.000 km. Jest szczęśliwy, jak rozładunek trwał 40 minut, a nie 90, a jak trwał cztery razy dłużej, to też to nie jest problemem. Jest szczęśliwy jak mija ocean przy zachodzie słońca. Jest szczęśliwy, że nadłożył 200 km aby zobaczyć nowe miejsce, którego jeszcze nie widział. Jest szczęśliwy, bo … bo jest w ciągłej podróży.

To Co Zobaczylem i Zobacze.
Jest Moje.
Reszta Sie Nie Liczy.

 

Zobaczcie sami, co, on sam widzi…

Może to kwestia wychowania, środowiska czy kraju gdzie się dorasta. Jak sam mówi, jego rodzice „wywieźli” go do Kanady jak miał 12 lat. Może ? Ale też w dużym stopniu charakteru i akceptacji tego co daje życie.

 

Jest jeszcze jeden, mega fajny profil na YouTube, który prowadzi Iwona Blecharczyk. Mega fajna, optymistyczna, młoda dziewczyna, dla której pasją życia, też jest jazda na truckach.
Ktoś by powiedział, że to kobieta. Można ? Można. Trzeba tylko chcieć.

W życiu trzeba robić to co sprawie radość i pasję. Jeśli tak nie jest, to strata czasu.
Wiem, że to nie jest łatwe, że łatwo się mówi ale bez próbowania, bez zmiany, bez wyjścia ze strefy bezpieczeństwa i komfortu tego się nie dowiemy.
Ja swoje, na niwie zawodowej zmieniam i nie jest to takie straszne, a perspektywy więcej niż dobre, co już widzę :).

Zaczac, To Juz Polowa Sukcesu – przyslowie chinskie.

Wiele o zmianach, pisze Pan Jacek Walkiewicz – tutaj wpis o jego książce – Pełna Moc Możliwości. Polecam.