jak korzystac z sauny bo fajnie jest bofajniejest
Slow Life

Jak Korzystac Z Sauny

Jak Korzystac Z Sauny

Jak korzystać z sauny. Wiem, że jest cała masa porad takich czy innych, ale. No właśnie ale…

Jako fan sauny od 15 lat znam to wszystko bo się przyglądam. Jako fan, pozwoliłem sobie, te wszystkie porady a co najważniejsze, jako użytkownik, ubrać to wszystko w kilka pozycji, jako absolutny obowiązek jak się zachować w saunie i jak z niej korzystać.

Sauna finska czyli sucha to cos absolutnie fantastycznego.

Korzystam od lat i od lat nie wiem co to jakiekolwiek przeziębienie. Ale aby korzystać trzeba wiedzieć jak…

  1. Umyj się wcześniej. Zapach potu czy perfum czuć w saunie na potęgę.
  2. Wytrzyj się przed wejściem jeśli się umyłeś. Jeśli wchodzisz mokry, to w saunie suchej podnosisz wilgotność a po drugie, dłużej musisz siedzieć a nie o to chodzi.
  3. Klapki, okulary, srebra i złota rodowe czy czepek zostaw za drzwiami. Widok kogoś w saunie, jak mu czepek opuszcza się na twarz od temperatury jest żałosny. A takich już widziałem. A srebra i złota to metale i lubią się nagrzewać, jak nie wiesz, znaczy olewałeś fizykę w szkole :), a jak się nagrzeją to lubią poparzyć.
  4. Jak wchodzisz to wchodź, a nie stoisz jak w drzwiach obrotowych do hipermarketu. Ciepło ucieka a dokładnie to zimne ciągnie do ciepłego, też było na fizyce w szkole :).
  5. Weż ręcznik i na nim siadaj całym swoim boskim ciałem. Nie ma nic gorszego jak upocony ślad dupy na deskach, który po sobie zostawiasz. Pot ma bardzo podobne właściwości jak uryna czytaj siki.
  6. Jak już jesteś to siedź tyle ile potrzebujesz i jak czujesz czyli nie musisz jak piszą inni, że minimum 10 minut. Sauna to relaks a nie przymus.
  7. Jak wyjdziesz to nie wylewaj na siebie od razu kubła zimnej wody. Nie o to chodzi. Schładzaj się powoli. Optymalna wersja to jak jest bania z zimną wodą. Zanim do niej wejdziesz, opłucz się pod prysznicem. No chyba, że lubisz siedzieć w zimnej wodzie z dodatkiem potu od innego kolesia czy koleśki.
  8. Zakładam, że jak jest sauna to i jest basen. Do sauny idziemy na koniec. Czemu ? Bo temperatura otwiera WASZE pory, tak, każdy to ma. A wchodzenie do basenu po saunie z otwartymi porami 🙂 to jak zasysanie w ciało całej chemii basenowej.
  9. Cała finlandia chodzi do sauny z dzieciakami i to od małego. Efekt, nie chorują. Nie wierz kościołowi, to działa 🙂

Myślałem, że będzie krócej ale się nie udało.

jak korzystac z sauny bo fajnie jest bofajniejest

To jest absolutne minimum wiedzy aby korzystać z sauny fińskiej czyli suchej. Są inne sauny, parowe, na podczerwień itp. ale ta od wieków jest najlepsza, bo naturalna.