tesla model 3

Tesla Model 3.

Tesla model 3. Czy w samochodzie można się zakochać ? TAK ! Nie tylko my faceci tak mamy ale panie też, chociaż one w zupełnie innych kategoriach podejmują decyzje zakupowe. Premiera odbyła się ok. 7 dni temu. Przy okazji prezentacji modelu TESLA uruchomiła zapisy. Odbiór samochodu od 2017 roku ale biorąc pod uwagę, że przez tydzień zamówiono ok. 325.000 sztuk to ci ostatni odbiorą chyba w okolicach 2020 roku. Podziwiam taką cierpliwość :).

Prezentacji dokonał oczywiście sam Elon Musk.

 

Kiedyś Henry Ford powiedział, że kultowy Model T :

Moze byc w kazdym kolorze, pod warunkiem, ze to bedzie kolor czarny.

 

Tesla decydując się na 3 kolory srebrny, czerwony i czarny podąża bardzo podobnym torem. Apple za czasów Steva Jobsa oferowało podobną komunikację produktową aby klienci mieli prosty wybór.

Samochód wygląda przepięknie. Oczywiście dla mnie. Na początku zapytałem czy można zakochać się w samochodzie ? Uważam, że tak. Pierwszy raz „zakochałem” się w Audi TT, drugi raz w Range Rover Evoque i teraz w Tesla Model 3.

tesla model 3

tesla model 3

 

tesla model 3

Cena tego cuda w USA zaczyna się od 35.000 $ – boję się pomyśleć o cenie w Polsce :(.

Przyśpieszenie od 0 do 100 km/h tylko 6 sekund.

Zasięg na naładowanych bateriach aż 345 km.

Samochód jest przepiękny, elektryczny, nie zanieczyszcza środowiska ale konkurencja też jest silna. Świetne podsumowanie innych samochodów elektrycznych zrobiło SPIDER’S WEB.

Bardzo się cieszę, że powstaje coraz więcej takich samochodów bo musimy dbać o świat, bo …

…bo, pożyczyliśmy go od naszych dzieci.