Zawieszona Kawa – Zawieszony Naród…?Przyglądam się akcji od kilku dni.
Czytałem, że wypłynęła już dawno gdzieś na leniwym południu Europy a w RP ją rozkręcił jakiś koleś z Ukrainy o ile dobrze pamiętam.

Dlaczego moje wyjątkowe blogerskie, wzniosłe i wyniosłe oczodoły zainteresowały się tym tematem 🙂 ?

Powód jest jeden.
Znowu w tym kraju coś społecznego budzi kontrowersje. 
Znowu coś budzi ludzkie podejrzenia. 
Znowu czytam np. naTemat, że komuś to przeszkadza…
Znowu i znowu i znowu…:(

Kurde! 
Czy w tym kraju może coś się stać, być, odbyć, „zdziać”, zadziać bez zaglądania każdemu w tzw. „majtki finansowe” ?
Dlaczego jesteśmy narodem aż tak nastawionym na nieufność wobec innych, wobec działania innych ? Dlaczego wszystko to co się dzieje musi budzić nasze podejrzenie ? Dlaczego, dlaczego i dlaczego … ?

Od lat mamy fantastyczną społeczną imprezę Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Oczywiście oni też powodują skrajne emocje. Nie mówię o tych politycznych pętakach z PiSu co plują na WOŚP ale mówię o narodzie. O narodzie, który co rok daje kasę, wpływy co rok są rekordowe ale też nie maleją co rok słowa krytyki. Dwie skrajności rosną co rok. Ewenement socjologiczny.

Jakiś czas temu napisałem na blogu o hejterstwie w Internecie.
Tam akurat się nie dziwię bo każdy komu wydaje się, że jest anonimowy w sieci to hejtuje na maksa. Internet tak na marginesie nie jest anonimowy nawet jak sflaczały 50-latek podpisuje się JURNY Krzyś. IP rulez…

Ludzie. PEOPLE. Narodzie.
Bądźmy wreszcie mentalnie bliżej świata. 
Świata rozwiniętego, bogatego i tego bez podejrzenia i ZAZDROŚCI. Spróbujcie bo fajnie tak się żyje.
Lepiej zapracować i mieć niż nie mieć, zazdrościć i hejtować.
Wiem, że pierwsze jest trudne a drugie łatwe ale życie nie jest łatwe. Na zazdrości i podejrzeniu nie można zbudować dobrych wzajemnych relacji. Zazdrość i zawiść do niczego nie prowadzą, nie budują pozytywnej przyszłości.
Nie wnikam czy przy okazji tej akcji ktoś nieuczciwy kręci lody finansowe. Może tak być ale staram się patrzeć pozytywnie, wierzyć, że jest więcej tych uczciwych niż krętaczy.

Akcję z kawą można zastąpić innymi też społecznie pożytecznymi np. zawieszona zupa, zawieszony kotlet, zawieszona surówka, zawieszona bułka i inne. Chciejmy zawieszać dla innych a nie patrzeć przez pryzmat kieszeni innych.

6 comments on “Zawieszony Narod … ?

Comments are closed.